*Sitemize Üye Olunca Elinize Ne Geçer?

<--- 1. Üye Olarak Linkleri Görebilirsiniz... --->

<--- 2. İstediğiniz Kadar Paylaşım Yapabilirsiniz... --->

<--- 3. Güzel Bir Forum Hayatı Yaşayabilirsiniz... --->

Join the forum, it's quick and easy

*Sitemize Üye Olunca Elinize Ne Geçer?

<--- 1. Üye Olarak Linkleri Görebilirsiniz... --->

<--- 2. İstediğiniz Kadar Paylaşım Yapabilirsiniz... --->

<--- 3. Güzel Bir Forum Hayatı Yaşayabilirsiniz... --->

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

● En Güncel Paylaşım Platformu ●

---Misafir--- Hos Geldiniz Daha iyi Bir Hizmet İçin Üye olunuz.ÜyeLer Link GörebiLir

Atatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı

KeTo[N]
    KeTo[N]
    ● Co-Admin ●
    ● Co-Admin ●

Atatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Empty Atatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı

Mesaj tarafından KeTo[N] Çarş. Ekim 13, 2010 10:36 am

Yıl 1934Atatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv o dönemde milli eğitim bakanlığı ulus'tadır. Bakan
    ise niğdeli abidin özmen'dir. BakanAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv makamında çalışmaktadır.
    Kapı çalınır. Bakanın gür sesi "giriniz"Atatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv atatürk'ün yaverlerinden
    biriAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv yanında iki çocukla makama girerler.

Hoşbeşten sonra yaver beyAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv bakan abidin özmen'e bir zarf uzatır.
    Konuklara yer gösterir ve zarfı açar. Atatürk'ten gelen bir
    mektuptur bu : "bay abidin özmenAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv milli eğitim bakanı...." abidin
    özmen zarfı özenle açar ve mektubu dikkatle okur : "yaver bey'leAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv
    size iki fakir ve kimsesiz çocuk gönderiyorum. Bu çocuklarıAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv uygun
    göreceğinizAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv bir liseye (parasız yatılı olarak) kaydını yaptırıp..."

bu atatürk'ün bir emridir. Kesinlikle yerine getirilecektir. Bakan
    abidin özmenAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv ortaöğretim genel müdürü'nü çağırtır ve şu direktifi
    verir: "yaver bey'in yanındaki bu iki ******n evraklarını alınız ve
    bu çocukları h.p.lisesi'ne paralı yatılı olarak kaydını yaptırıpAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv
    her ikisi için de üçer yıllık paralı yatılı makbuzlarının veli ve
    ödeyen hanesine atatürk'ün ismini yazdırarak' bana getiriniz" der.
    bakanın emri yerine getirilmiştir. Abidin özmen de kısa bir mektup
    yazarakAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv yaver bey'le atatürk'e yollar. Mektubun içeriği şöyle :
    "muhterem atatürkAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv yaver bey'le göndermiş olduğunuz iki çocuk
    hakkında emirlerinizi aldım. AncakAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv arkasında türkiye cumhuriyeti
    'nin kurucusu ve cumhurbaskanı atatürk gibi birisinin bulunduğu
    için bu iki ****** fakir ve kimsesiz olarak kabul etmemeAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv hem
    yasalarımızAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv hem de mantığımız izin vermedi. Bu nedenle her iki
    ******n da emirleriniz gereği h.p.lisesi'ne paralı yatılı olarak
    kayıtlarını yaptırdım. çocukların üçer yıllık okul taksitlerine
    ait makbuzları ekte takdim....."

atatürk bu mektup üzerineAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv devrin başbakanı ismet inönü'ye telefon
    ederek: "bak" demişAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv "senin milli eğitim bakanın bana ne yaptı"
    diyerek olayı anlatmış. InönüAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv bakan'ı adına özür diler. Atatürk :
    "yok" derAtatürkün Çocuklarla İlgili Bir Anısı Smiliv "özür dileme. çok memnun oldum. Keşke her devlet adamı bu
    medeni cesarete sahip olabilse ve gösterebilse..."

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 1:42 pm